ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI NAUKOWEJ

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI NAUKOWEJ

W imieniu Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej
mamy zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt.:
„Współczesne formy zarządzania w sektorze publicznym i prywatnym – wyzwania,
innowacje, perspektywy”
która odbędzie się w dniu 24 czerwca 2026 roku w formule online za pomocą MS Teams
w godzinach 9:30-14:30.
Cel konferencji
Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy, doświadczeń oraz
wyników badań naukowych dotyczących współczesnych koncepcji i praktyk zarządzania w
sektorze publicznym i prywatnym. Konferencja skierowana jest zarówno do środowiska
akademickiego, jak i praktyków życia gospodarczego oraz administracyjnego
Zakres tematyczny
Zapraszamy do zgłaszania wystąpień obejmujących m.in. następujące obszary:
zarządzanie strategiczne i operacyjne,
 przywództwo i zarządzanie kapitałem ludzkim,
 transformacja cyfrowa organizacji,
 zarządzanie zmianą i innowacjami,
 zarządzanie kryzysowe,
 społeczna odpowiedzialność organizacji (CSR),
 współpraca międzysektorowa,
 nowoczesne metody i koncepcje zarządzania (np. agile, lean).
Terminy zgłoszeń
 do 17 czerwca 2026 r. – zgłoszenia uczestnictwa czynnego (z referatem) wraz z
abstraktem,
 do 23 czerwca 2026 r. – zgłoszenia uczestnictwa biernego,
 do 30 sierpnia 2026 r. – nadsyłanie rozdziałów do monografii pokonferencyjnej.
Publikacja naukowa
Organizatorzy przewidują wydanie recenzowanej monografii naukowej, zawierającej
wybrane artykuły uczestników konferencji. Publikacja zostanie przygotowana:
 we współpracy z Dialogicznym Towarzystwem Naukowym – Społeczeństwo i
Polityka,
 do końca grudnia 2026 roku.
Wszystkie nadesłane teksty zostaną poddane procedurze recenzyjnej.
Forma udziału
Konferencja odbędzie się w trybie zdalnym z wykorzystaniem platformy
wideokonferencyjnej. Uczestnicy będą mieli możliwość:
 wygłoszenia referatu,
 udziału w dyskusjach naukowych,
 uczestnictwa w sesjach tematycznych.
Udział czynny (z referatami) i uczestników bierny jest bezpłatny. Gwarantujemy certyfikaty
elektroniczne.
Adresaci konferencji
Do udziału zapraszamy:
 pracowników naukowych i dydaktycznych,
 doktorantów i studentów,
 przedstawicieli administracji publicznej,
 menedżerów i praktyków biznesu,
 reprezentantów organizacji pozarządowych.
Zgłoszenia
Zgłoszenia udziału w konferencji należy przesyłać na adres jakoscwns@wsa.bielsko.pl.
Uczestnicy czynni z referatami wskazują: imię, nazwisko, tytuł zawodowy/stopień
zawodowy, tytuł wystąpienia, krótki abstrakt wraz z krótkim biogramem (plik WORD/PDF)
z tytułem wiadomości „Konferencja – 24.06.2026 r.”.
Uczestnicy bierni wyłącznie zgłaszają chęć udziału poprzez wiadomość elektroniczną na
wyżej wskazany adres z tytułem wiadomości „Konferencja – 24.06.2026 r.”.
Kontakt
Wszelkie pytania dotyczące konferencji prosimy kierować do Komitetu Organizacyjnego za
pośrednictwem poczty elektronicznej pisząc na adres jakoscwns@wsa.bielsko.pl
Serdecznie zapraszamy do aktywnego udziału w konferencji oraz do współtworzenia
naukowej debaty nad przyszłością zarządzania w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu
społecznym i gospodarczym.
Przewodniczący Komitetu Naukowego i Organizacyjnego
Jego Magnificencja Rektor Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej
dr Tomasz Szankin
Dziekan Wydziału Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Administracji w Bielsku-Białej
dr Michał Stachurski

Zgoda na pliki cookie z Real Cookie Banner