Administracja – studia magisterskie
Administracja, jako kierunek studiów, jest przedmiotem zainteresowania nauk prawnych, ekonomicznych i społecznych.
Interdyscyplinarność kształcenia związana jest głównie z różnorodnością struktur administracyjnych, rozległym zakresem wykonywanych przez administracje zadań i pełnionych funkcji oraz szeroką gamą prawnie określonych form, metod i procedur ich działania. Forma studiów oparta na programie kształcenia o profilu praktycznym ukierunkowana jest w dużej mierze na kształtowaniu umiejętności praktycznych i kompetencji społecznych niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej.
Wysoka jakość zajęć dydaktycznych gwarantuje kadra pracowników naukowo-dydaktycznych wspomagana przez nauczycieli akademickich posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe zdobyte w różnych obszarach działalności administracyjnej. Program kształcenia dostosowany jest do rzeczywistych potrzeb rynku pracy, spełnia wymogi dotyczące kwalifikacji zawodowych oczekiwanych przez pracodawców oraz zapewnia studentowi możliwość wyboru własnego zainteresowania naukowego i drogi rozwoju zawodowego.
Absolwent studiów II stopnia dysponuje pogłębioną wiedzą teoretyczną o charakterze interdyscyplinarnym i rzetelnym przygotowaniem praktycznym pozwalającymi na dostrzeganie problemów i samodzielne ich rozwiązywanie w szeroko rozumianym kontekście organizacyjnym, merytorycznym i wizerunkowym we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym. W programie studiów istotną rolę odgrywa studencka praktyka zawodowa organizowana w instytucjach i urzędach administracji publicznej, w jednostkach administracji podmiotów gospodarczych, organizacjach pozarządowych oraz innych jednostkach administrujących sfery publicznej i niepublicznej.
Potwierdzeniem wysokich standardów procesu kształcenia na kierunku Administracja jest pozytywna ocena Polskiej Komisji Akredytacyjnej.