Edukacja i rehabilitacja osób
z niepełnosprawnością wzrokową
TYFLOPEDAGOGIKA
Studia podyplomowe z zakresu Tyflopedagogiki przeznaczone są dla nauczycieli i wychowawców, którzy chcąc uzyskać dodatkowe specjalistyczne kwalifikacje i kompetencje zawodowe do pracy z dziećmi i dorosłymi z niepełnosprawnością narządu wzroku.
Celem studiów jest wyposażenie słuchacza w odpowiedni zakres wiedzy i umiejętności praktycznych niezbędnych do organizowania pracy wychowawczej, opiekuńczej, dydaktycznej i rewalidacyjnej z osobami z niepełnosprawnością wzrokową, zarówno niewidomymi, jak i słabowidzącymi, na wszystkich etapach edukacyjnych.
Uczestnicy studiów uzyskują szeroki wachlarz wiedzy i umiejętności – od zagadnień medycznych związanych z zaburzeniami i chorobami narządu wzroku, po zróżnicowane metody i formy pracy z osobami niedowidzącymi i niewidomymi. Studenci poszerzą swoje kompetencje zawodowe o umiejętność dostosowania wymagań edukacyjnych do specjalnych potrzeb ucznia z niepełnosprawnością wzrokową, adaptacji materiałów graficznych, dostosowania pomieszczeń, czy zasad prowadzenia procesu rewalidacyjnego w oparciu o pracę na resztkach zmysłowych bądź zasadę kompensacji zmysłów. W trakcie odbywanych praktyk uczestnicy studiów zapoznają się z przebiegiem edukacji i rewalidacji uczniów z niepełnosprawnością wzrokową, z formami terapii i pomocy uczniowi w nauce i codziennym funkcjonowaniu.
Absolwent studiów na kierunku Tyflopedagogika może podjąć pracę w przedszkolu, szkole specjalnej, szkole ogólnodostępnej, integracyjnej, a także w internacie i świetlicy oraz w placówkach pomocy społecznej i służby zdrowia.
Program studiów jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 25 lipca 2019 r. w sprawie standardu kształcenia przygotowującego do zawodu nauczyciela.
Forma: studia kwalifikacyjne
Czas trwania: 3 semestry/ 1 rok
Czesne za semestr: 1200 zł
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Zarezerwuj miejsce ONLINE w 5 minut!
Administracja publiczna
Celem studiów jest podwyższanie kwalifikacji i doskonalenie umiejętności wykonywania zadań administracyjnych z uwzględnieniem dobrych praktyk i standardów UE. W programie studiów, obok treści teoretycznych, realizowane są zagadnienia związane z praktycznymi kompetencjami społecznymi mającymi formę zajęć warsztatowych i treningowych, które umożliwiają pogłębianie umiejętności społecznych, twórczego myślenia i kreatywnego zarządzania projektami.
Forma: studia doskonalące
Czas trwania: 2 semestry
Czesne za semestr: 1400 zł
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona. Zarezerwuj miejsce ONLINE w 5 minut!